Explore
 Lists  Reviews  Images  Update feed
Categories
MoviesTV ShowsMusicBooksGamesDVDs/Blu-RayPeopleArt & DesignPlacesWeb TV & PodcastsToys & CollectiblesComic Book SeriesBeautyAnimals   View more categories »
Listal logo

Stats

Birth Name: Andrew Galloway

Age: 36, born 6 June 1985

Country of origin: United Kingdom

Relationship Status: Married


Lists

4 votes
Wrestlers I've Seen Live (171 items)
list by Snerkie
Published 11 years, 1 month ago 3 comments
3 votes
WWE Raw Superstars (48 items)
list by jordanwiles94
Published 1 year, 9 months ago
1 votes
WWE Intercontinental Championship History (88 items)
list by jordanwiles94
Published 1 month, 1 week ago

Photos


Tags: Scottish (1), Wwe (1), Wrestler (1), Born 1985 (1)
My tags: Add tags

TV

Most popular
Top rated
Most recent
1. WWE SmackDown! (1999)
Rating:
6.6
178 Watched
Rating:
6.8
73 Watched
Rating:
7.7
48 Watched
Rating:
5.6
49 Watched
5. Fox & Friends (1998)
Rating:
4.5
37 Watched




Movies

Most popular
Most recent
Rating:
6
5 Watched
3. WrestleMania 35 (2019)
Rating:
8.3
5 Watched
4. WWE Backlash (2020)
Rating:
8
4 Watched




Update feed

jordanwiles94 added this to a list 1 month, 1 week ago
WWE Championship Title History (56 person items)

"Drew McIntyre (1st reign)March 26, 2020 - October 25, 2020 (213 days)Randy Orton (10-times)October 25, 2020 - November 16, 2020 (22 days)This was a Hell in a Cell Match.Drew McIntyre (2-times)November 16, 2020 - February 21, 2021 (97 days)This was a No Disqualification, No Countout Match.The Miz (2-times)February 21, 2021 - March 1, 2021 (8 days)Cashed in Money in the Bank Contract."


jordanwiles94 added this to a list 1 month, 1 week ago
WWE Intercontinental Championship History (88 person items)

"Drew McIntyre (1-reign)December 13, 2009 - May 23, 2010 (161 days)On May 7, 2010, SmackDown General Manager Theodore Long suspended McIntyre and vacated the title. The following week on SmackDown, Kofi Kingston won a tournament to declare a new champion, but Vince McMahon reverted Long's decision, nullifying Kingston's win and continuing McIntyre's.Kofi Kingston (2-times)May 23, 2010 - July 28, 2010 (74 days)WWE recognizes Kingston's reign as ending on August 6, 2010, when the following episode "


jordanwiles94 added this to a list 1 year, 5 months ago
WWE NXT Championship History (18 beauty items)

"Drew McIntyre (1-time)August 19, 2017 - November 18, 2017 (91 days)"


jordanwiles94 added this to a list 1 year, 9 months ago
WWE Raw Superstars (48 person items)

"Drew McIntyre"


DuckNation 2 years ago
jordanwiles94 2 years ago
Yasmin Montana 2 years, 8 months ago
Iago Montana 2 years, 8 months ago
Heather 2 years, 10 months ago
Heather posted 5 images [View All] 2 years, 10 months ago