2046 update feed
TheNameless' Movie Diary 2011 (509 movies items)"01.02. DVD. Melkoinen pettymys, sillä näkemäni Wong Kar-Wai -leffat ovat tähän mennessä olleet kaikkia hyviä, mutta tämä ei innostanut yhtään. Aika vaisu leffa kyseessä. Mitään ei oikein tapahdu eikä mikään ole mitenkään kovin kiinnostavaa. Jokainen hahmo on ohut ja tylsä, joten heidän vastoinkäymisensä ovat täysin yhdentekeviä. ''Loistava näyttelijä'' Tony Leungin hahmo on kusipää ja aloin vihata hahmoa, mikä teki tappotylsänleffan katsomisesta vain pahempaa."
Watched in 2011 (442 movies items)"1.2 Tony Leung asuu hotellihuoneessa, kirjoittaa siellä scifitarinaa, huokailee vanhan muijan perään ja iskee uusia muijia, vain jättääkseen heidät samantien taakseen. Tämä kaikki on vain uskomattoman tylsää ja pointitonta jahkaamista, kun koko elokuvan ajan toivoisi edes jotain tapahtuvan. Onhan Chungking Expressikin nyt esimerkiksi tällaista, mutta se on saatu kiehtovaksi tapaukseksi, joka ottaa katsojan mukaansa - kun taas tämä on vain tylsää. "
Watched in 2010 (235 movies items)"22.12 DVD "Whenever someone asked why I left 2046, I always gave them some vague answer. It was easier.""
Explore
Forums
Join Listal
Movies
TV Shows
DVDs
Music
Books
Games
Lists
Reviews
Images













Best Films of 2005

The Ultimate Posters list (Part 1)





