Explore
 Lists  Reviews  Images  Update feed
Categories
MoviesTV ShowsMusicBooksGamesDVDs/Blu-RayPeopleArt & DesignPlacesWeb TV & PodcastsToys & CollectiblesComic Book SeriesBeautyAnimals   View more categories »
Listal logo
Avatar
Added by umutakincioglu on 10 Aug 2013 12:14
57714 Views No comments
2
vote

Tavsiye Filmler

Add header image

Choose file... or enter url:
Sort by: Showing 15 items
Decade: Rating: List Type:
People who added this item 279 Average listal rating (196 ratings) 6.6 IMDB Rating 7.4
Tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşamını sürdürmek zorunda olan yarı felçli genç adam, bakıcı olarak küçük bir kasabada yetişmiş genç kadını istihdam ettir. Bu genç adam ve kadının bir araya gelişi hayatlarını yeni bir yola sürükleyecektir. İlk başta birbirlerinden hoşlanmayan ikili farklılıklarının fazlalığından yakınsa da zamanla hayatla ilgili bilmedikleri şeyleri birbirlerine öğretmeye başlarlar. Birbirlerine aşık olan karakterleri şimdi daha da zorlu bir sınav beklemektedir...
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 23 Average listal rating (19 ratings) 7.6 IMDB Rating 7.3
Yaşanmış bir olaydan uyarlanan filmde, BM Barış Gücü adına Afrika’da görev yapan İrlanda askerleri, düşman kuvvetlerince kuşatılır ve karakollarını kahramanca savunurlar.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 474 Average listal rating (355 ratings) 7 IMDB Rating 7.1
Alternatif bir yakın gelecekte geçen filmde Yorgos Lanthimos bizi çok ilginç bir hikayeye götürüyor. Bu dünyada yalnız insanlar istenmemektedir ve görüldükleri yerde tutuklanarak tuhaf bir otele götürülmektedir. 45 günlük süre zarfında kendilerine bir eş bulamayanlar ise, bir hayvana dönüştürülerek ormana salınmaktadır. David (Colin Farrell) de buraya getirilmiştir ve kısa süre içinde kendine bir sevgili ararken tüm kuralları yıkarak buradan kaçar. Ormanlarda yalnız bir kadınla (Rachel Weisz) tanışır ve ona aşık olur.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 421 Average listal rating (297 ratings) 6.9 IMDB Rating 7.1
David Ebershoff tarafından yazılan The Danish Girl adlı 2000 tarihli romandan uyarlanan film, Danimarkalı ressam Lili Elbe'nin (gerçek adı Einar Wegener) sıradışı yaşamını beyazperdeye taşıyor. Danimarka'da ünlü bir ressam olan Einar Wegener (Eddie Redmayne) erkek olarak dünyaya gelip Gerda Gottlieb ile bir erkek olarak evlense de kendisini kadın gibi hissetmektedir. Kendisi gibi ressam olan eşi Gerda'ya (Alicia Vikander) bir gün kadın model olarak poz verdikten sonra karşı cinsten ikinci bir kişiliğe bürünmeye başlar. Bütün bu süreç, Wegener'in tarihte bilinen ilk cinsiyet değiştirme ameliyatlarından birinin objesi olmasına dek sürecek, ikilinin hem özel, hem de profesyonel hayatlarını geri dönülmez bir şekilde değiştirecektir.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 398 Average listal rating (305 ratings) 7.8 IMDB Rating 8.1
Öfkenin iliklere işlediği bir toplumda, aşkların, nefretin ve intikam duygusunun hüküm sürdüğü bireylerin öyküsü... Birbirinden bağımsız 6 hikaye, ortak bir konu ekseninde şekilleniyor.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 196 Average listal rating (138 ratings) 7.4 IMDB Rating 7.3
İsveçli bir aile, Fransa Alpleri'nde tatil yaptıkları sırada tehlikeli bir çığa yakalanır. Anne, baba ve çocuklar çığdan sağ kurtulmayı başarsalar da çığ ailenin rol dağılımını kökünden sarsmıştır. Baba Tomas, yeniden bu rolü üstlenebilmek için büyük bir savaş atlatmak zorundadır.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
Amerika Birleşik Devletleri'nde Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi'nde çalışan ajan Robert Mazur (Bryan Cranston), Bob Musella takma adıyla uyuşturucu baronlarının kara para aklamasında önemli bir rol oynamıştır. Sonrasında devasa uyuşturucu kartellerinin ve Pablo Escobar'ın da içinde bulunduğu kara para aklama şebekelerinin açığa çıkmasında görev yapacaktır
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 483 Average listal rating (348 ratings) 7.1 IMDB Rating 7.3
Guy Ritchie'nin yönetmen koltuğunda oturduğu casusluk filmi 1960'lı yıllarda Soğuk Savaş döneminde geçiyor. Uzun süredir aralarındaki düşmanlık nedeniyle çeşitli olaylarda karşı karşıya çarpışmış olan CIA ajanı Solo ile KGB için çalışan Kuryakin, uluslararası bir suç örgütünü çökertmek için işbirliği yapmak zorunda kalırlar. Bu zorlu davada ellerindeki tek ipucu ise Alman bir bilimadamının kızına ulaştıkları takdirde ilerleyecek olmalarıdır. Dünyanın büyük bir felaketten kurtulması, zamanla yarışmak zorunda oldukları bu göreve bağlıdır. 1960'lı yılların popüler dizisinden uyarlanan filmin başrollerini Henry Cavill ile Armie Hammer paylaşıyor.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 461 Average listal rating (331 ratings) 7.2 IMDB Rating 7.6
Bir Fox Pictures - DreamWorks Pictures yapımı, bu dramatik gerilim türündeki filmde
Brooklyn’de bir sigorta avukatının kendisini bir anda Soğuk Savaşın ve Sovyetler tarafından ele geçirilen Amerikalı U-2 pilotunun değişimi için olacak pazarlığın ortasında bulmasını konu alıyor. Üç Oscar Ödülü sahibi Steven Spielberg’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde iki Oscar ödülü bulunan Tom Hanks avukat James Donovan rolünde, ona üç Tony Ödülü ve iki Olivier Ödülü bulunan Sovyet ajanı Rudolf Aben rolündeki Mark Rylance eşlik ediyor. Casuslar Köprüsü'nün senaristleri ise usta yönetmen ve senarist Coen Kardeşler.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 2 Average listal rating (3 ratings) 7 IMDB Rating 6.8
Güzel film.. Kime göre ?
Kaliteli film.. Neye göre ?
Ödüllük film... Kimin için ?

Her zaman söylerim; eğer bir filmde kendimi buluyorsam veya benliğimizi bulmamıza yardım ediyorsa o film, benim için en güzel film o filmdir.

Fazla bir şey beklemeyeceksin. Açacaksın filmi, geçeceksin karşısına oturup bir güzel izleyeceksin. Sorgulayacaksın ama filmi değil. Neyi sorgulaman gerektiğini film sana anlatacak.

Kesinlikle tavsiyedir. Bu kadar geç izlediğim içinde pişmanım.

"Mal da yalan, mülk de yalan, var biraz da sen oyalan"
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 222 Average listal rating (157 ratings) 7.2 IMDB Rating 7.5
42 (2013)
ABD beyzbol büyük liginin ilk siyahi oyuncusu Jackie Robinson'un Brooklyn Dodgers takımı için oynarken çektiği zorlukları anlatan bir spor biyografisi.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 573 Average listal rating (454 ratings) 7.2 IMDB Rating 7.6
Başrollerinde yıldız oyuncular Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Jeffrey Donovan ve Jon Bernthal'in yer aldığı Sicario, ABD ve Meksika arasında bulunan kanunsuz sınır kenti Suarez'de idealist bir FBI ajanı olan Kate ve özel operasyon kuvveti görevlilerinin uyuşturucu kartelleriyle mücadele etmek için görevlendirilmelerini konu alıyor. Sicario, oyunu kurallarına göre oynamayan suçlulara ulaşmak için sınırları zorlayan soluk soluğa bir operasyonun hikayesi. Sinematografik açıdan neredeyse kusursuz olan ve eleştirmenlerden tam not alan filmin yönetmenliğini Denis Villeneuve üstlenirken, senaryo koltuğunda Taylor Sheridan oturuyor.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 57 Average listal rating (46 ratings) 7.3 IMDB Rating 7.6
Genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin, sadece Almanya’da değil dünya çapında tanınan biri olmak istemektedir. Yer altı bir hacker grubu, Benjamin’i aralarına katılmaya çağırınca, Benjamin bu tehlikeli teklifi kabul eder ancak bu tehlikeli oyunlarda başına geleceklerden habersizdir.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
People who added this item 1383 Average listal rating (1029 ratings) 7.9 IMDB Rating 8.1
Post-apokaliptik türünün yaratıcısı ve efsanevi “Mad Max” filmlerinin ardındaki usta yönetmen George Miller'ın bir kez daha yönetmen koltuğunda oturduğu Mad Max: Fury Road geri dönüyor!
Charlize Theron ve Tom Hardy'nin rol aldığı film, serinin dördüncü bölümü. Filmin diğer başrollerinde; Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Nathan Jones, Josh Helman, Rosie Huntington-Whiteley, Riley Keough, Zoë Kravitz yer alıyor.

Zorlu geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de bir şekilde kendini Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulur. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar ve Joe kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir.
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom
Freddie Steinmark, futbol sahalarının sürekli yenilen insanı, takımı şampiyonluk sezonunun son kulvarlarına lider girerken hayatının en zor meydan okumasıyla karşı karşıya kalacaktır…
umutakincioglu's rating:
Rate:
Watched Wanted Custom

Added to
Related lists

All Time Top 100 Movies [up. 01.01.2015]
92 item list by UnjustLucifer
1 votes
filmler
2 item list by tyhbcsfgv
izlenen-filmler
6 item list by abdullah azad
İzlediğim Filmler
40 item list by Mkd
2014 Yılının En İyi Filmleri
30 item list by UnjustLucifer
2013 Yılının En İyi Filmleri
15 item list by umutakincioglu
1 votes
Putting the "Elle" In "Language"
182 item list by TrekMedic
34 votes

View more top voted lists

People who voted for this also voted forMore lists from umutakincioglu

Post comment


Insert image

drop image here
(or click)
or enter URL:
 link image?  square?

Insert video

Format block